Thermozell, znany także w świecie budowlanym jako styrobeton, jest dodatkiem do zapraw samopoziomujących. Jego głównym zadaniem jest wydobycie jeszcze lepszych właściwości termoizolacyjnych oraz akustycznych posadzki. Jako lekka wylewka jest niezwykle chętnie wykorzystywany w budownictwie, a w połączeniu z matą wygłuszającą stanowi niezwykle skuteczny sposób na izolację akustyczną. Styrobeton jest najczęściej wykorzystywany do ocieplania podłóg, tarasów oraz dachów.
Jak powstaje styrobeton?
Styrobeton to innowacyjny materiał budowlany, zaliczany do tzw. “betonów lekkich”. Styrobeton powstaje z połączenia mieszanki betonowej z kulkami styropianu, tworząc tym samym niezwykle lekką masę izolacyjną. Warto podkreślić, że taka mieszanka nie pęcznieje pod wpływem wody, w przeciwieństwie do betonu zmieszanego z wiórami czy trocinami.
Zaprawę, jaką jest styrobeton, można tworzyć samodzielnie na placu budowy. Proces ten jest niesłychanie łatwy i każdy sobie z nim poradzi. Aby samodzielnie wyprodukować mieszankę potrzebny będzie cement, woda i oczywiscie granulki styropianu. Do połączenia składników można wykorzystać najzwyklejszą betoniarkę, która bezproblemowo poradzi sobie z mieszaniem zaprawy. Cały proces tworzenia styrobetonu jest nie tylko prosty, ale także pozwala na dużą oszczędność kosztów materiału, ale i czasu (układanie wylewki dzieje się znacznie szybciej).
Gdzie można wykorzystać styrobeton?
Styrobeton wykorzystuje się przede wszystkim jako warstwę termoizolacyjną, a także jako warstwę wyrównującę. Najczęściej używa się go do wylewek podłogowych i stropów. Masa cementowo-styropianowa może też być stosowana zamiast chudego betonu, ponieważ pozwala na uzyskanie znacznie lepszej izolacji termicznej i akustycznej, zachowując równocześnie taką samą grubość warstw podkładowych.
Styrobeton i jego zalety
To, co wyróżnia tę mieszankę spośród innych, to przede wszystkim niska waga. Użycie naszego produktu Thermozell znacznie skraca czas budowy, a także gwarantuje dużą oszczędność pieniędzy poprzez znaczne obniżenie kosztów budowy. Thermozell jest także wodoodporny oraz mrozodporny, dzięki czemu zapewnia wielo, wieloletnią trwałość. Zastosowanie styrobetonu umożliwia efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni, ponieważ nie ma potrzeby składowania ton cementu czy piasku. Thermozell jest bardzo wytrzymały – żaden grzyb czy pleśń go nie zaatakuje, a co więcej jest całkowicie bezpieczny dla człowieka.
Wszystkie znane systemy ogrzewania podłogowego, a wśród nich również systemy do wysokich temperatur, mogą być instalowane bezpośrednio na warstwie styrobetonu. Produkt nasz, jakim jest Thermozell, powinien być używany na podłożach stałych, przenoszących obciążenia.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie: Thermozell