Produkcja EPE

EPE - pianka polietylenowa powstaje poprzez spienianie polietylenu o małej gęstości (LDPE) gazami obojętnymi typu propan–butan wraz z dodatkami, w procesie wytłaczania. Powstały w ten sposób wyrób ma postać pianki o strukturze zamknięto-komórkowej.

 

EPE nadaje się doskonale jako materiał opakowaniowy. Maty EPE można zgrzewać ze sobą uzyskując odpowiednią grubość produktu. Poprzez wycięcie odpowiedniego kształtu i sklejenie powstałych elementów uzyskuje się opakowania o skomplikowanych kształtach dopasowanych do indywidualnych rozwiązań.

 

Możliwe jest uzyskiwanie wyrobów z pianki EPE w różnych wersjach: różne kolory, materiał antystatyczny, trudno zapalny etc.

 

Dla naszych klientów oferujemy produkcję wszelkich wyrobów z EPE

Etapy produkcji

Surowiec

Produkcja EPE - Surowiec

Głównym surowcem do produkcji kształtek z EPE są płyty z pianki polietylenowej o różnych gęstościach, kolorach i wymiarach. Główną cechą pianki EPE są zamknięte komórki powietrza przez co surowiec jest lekki i elastyczny, a także łatwy w przetworzeniu za pomocą wykrojnika i specjalnej maszyny zwanej prasą. Płyty EPE przetwarzane przez naszą firmę są podzielone pod kątem grubości i gęstości w zależności od specyfikacji materiałowej otrzymanej od klienta.

Produkcja

Produkcja EPE - Produkcja

Przetwórstwo EPE polega na wycięciu z płyty EPE wcześniej zaprojektowanych kształtów. Przy użyciu wykrojnika zamontowanego na prasie powstają poszczególne elementy kształtek EPE, które następnie w wyniku odziaływania ciepłego powietrza zostają sklejone tworząc oczekiwaną bryłę, stanowiącą ochronę dla zdefiniowanych przez klienta produktów.

W celu zapewnienia najwyższej jakości gotowe kształtki EPE są poddawane wyrywkowej kontroli. Ma to na celu weryfikację procesu przetwórstwa i jak najszybsze wykrycie wszelkich odstępstw.

Kontrola

Produkcja EPE - Kontrola

W celu zapewnienia najwyższej jakości gotowe kształtki EPE są poddawane wyrywkowej kontroli. Ma to na celu weryfikację procesu przetwórstwa i jak najszybsze wykrycie wszelkich odstępstw.

Magazyn

Produkcja EPE - Magazyn

Gotowe produkty są pakowane według wymagań klienta, najczęściej są to worki PE, wśród pozostałych możliwości występują pudła z tektury falistej, tekplastu lub gitter boxy. Tak przygotowane opakowania z EPE oczekują w magazynie na termin wysyłki zgodnie z harmonogramem otrzymanym od klienta.

Recykling

Produkcja EPE - Recykling

Pianka EPE jest zdatna w 100% do ponownego przetworzenia, nie zawiera substancji szkodliwych i jest chemicznie neutralna. Wszystkie pozostałości, które powstają w procesie przetwórstwa EPE są w odpowiedni sposób zbierane i następnie wysyłane do ponownej produkcji.

  • Produkcja EPE
  • Produkcja EPE
  • Produkcja EPE
  • Produkcja EPE
  • Produkcja EPE
  • Produkcja EPE

 

HIRSCH Porozell Sp. z o.o.


 

Siedziba we Wrocławiu
ul. Kiełczowska 54
51-317 Wrocław
tel. +48 71 784 79 50
fax +48 71 784 79 55 
Oddział w Łodzi
ul. Dostawcza 13
93-231 Łódź
tel. +48 42 254 26 50
fax +48 42 254 25 52 
office.polen@hirsch-gruppe.com